TESLİMAT ve İADE

  1. Fiyatlarımız:

Tüm fiyatlarımıza KDV dahildir. Ürünlerimiz TL para birimiyle fiyatlandırılmaktadır.

 

  1. Ödemeler:

Ödemelerinizi, kredi kartı yoluyla yapabilirsiniz. İyzico aracılığı yapılan ödemelerde, bankanın yapmış olduğu kampanya koşullarına göre itaksit sayısı değişiklik göstermektedir.

 

  1. Siparişlerinizin Geçerliliği:

Siparişleriniz, ödemenin yapıldığı andaki stoklar esas alınarak karşılanacaktır. Karşılanamayan siparişlerin bedeli tarafınıza iade edilecektir.

 

  1. Teslimat:

Tüm siparişleriniz Yurt İçi Kargo ile ücretsiz gönderilir. İstanbul içi siparişler 3 iş günü, İstanbul dışı siparişler ise maksimum 6 iş günü içinde teslim edilmektedir. Kıbrıs ve adalara teslimatımız bulunmamaktadır. Bu gibi olan teslimatlar için merkez adres verilmesi gerekmektedir. Kargo gönderimi ücretsiz olduğundan, teslimat sırasında ayrıca bir kargo bedeli ödenmesi söz konusu değildir. 


Siparişiniz, ödemeniz yapıldıktan sonra en ekonomik ve güvenli koşullarda kargo şirketine teslim edilir. Satın alma aşamasında fatura ve teslimat adreslerini farklı seçebilirsiniz. Bu durumda; fatura size, ürün ve fiyatsız irsaliye belirttiğiniz teslimat adresine gönderilir. Teslim adresine ulaşan kargo ile ilgili teslim belgesi müşteri tarafından imzalandığında, ürünlerin tam ve hasarsız olarak teslim alındığı kabul edilecektir. Kargonuzun dışında hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa lütfen teslim almayınız. Kargo bize geri dönecektir. 


Kargonuzu teslim aldıktan sonra kargo yetkilisi ile açıp, kontrol edebilirsiniz. Eğer kontrol sırasında siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik, yanlış veya hasarlı olduğu ortaya çıkarsa, kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz. Kargo yetkilisi şahitliğinde, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik veya hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılması için çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik/hasar bildirimleri, tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

 

  1. Sipariş İptali, Ürün İade ve Değişim İşlemleri:

 

İade (Cayma Hakkı)

Ürün tesliminden itibaren 14 gün içinde ürün iade (cayma) hakkına sahipsiniz. Satın almış olduğunuz ürünün iade işlemi için; faturanın arkasında bulunan formu doldurup, ürün ve faturanın aslını Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak CLICHE adresine gönderiniz. Yapılan değerlendirmenin sonucunu siparişlerim bölümünden takip edebilirsiniz. Para iadesi için; Yapacağınız tüm iadeler; CLICHE tarafından kargo şirketi aracılığı ile yapılmalıdır. 


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

– İadeler mutlak surette orijinal ürünün kendi ambalajı ile yapılmalıdır.

– Ürünün hasarsız ve etiketleri ve aksesuarları koparılmamış olması gerekmektedir.

– Kullanılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

– İade etmek istediğiniz ürün kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Size teslimat yapan kargo firması aracılığıyla ile iade gönderimini yapmanız gerekir. Farklı kargo firmaları aracılığıyla gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.

– İade etmek istenilen ürünün faturası KDV mükellefi (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) adına düzenlenmiş ise, ürünü iade ederken, iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) düzenlenmelidir. Faturası, KDV mükelleflerine (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) düzenlenmiş siparişlerin iadeleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

 

Değişim

Fatura tarihinden itibaren 15 gün içerisinde değişim yapabilirsiniz. Faturanın arkasında bulunan formu doldurup, ürün ve faturanın aslını Yurtiçi Kargo ile ücretsiz olarak CLICHE adresine gönderiniz. Değişim yapacağınız ürünün kullanılmamış ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. Değiştirmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve ambalajı ile göndermeniz gerekmektedir. Ürünler adresimize gönderilirken ürün zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt ambalajı ile değil, koruyucu bir şekilde yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise değişim işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu ‘iade faturası’ ve ‘iade irsaliyesi’ (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin değişimi yapılamamaktadır.

 

Not: Outlet // İndirim (%50 indirim) kategorisindeki ürünlerin değiştirme işlemi yapılamaz.

 

Telif Hakkı © 2020 CLICHE TEKSTİL. Tüm hakları saklıdır.